bambusove slamky

Bambusové slamky

Bambusové slamky sú, samozrejme, z bambusovej trávy. Bambus je najväčšou trávou na svete, aj keď vďaka svojej výške a tvrdej kôre pripomína skôr strom.

bambusove slamky

Zaujímavosťou je, že za jeden deň dokáže vyrásť až o 1meter. Vďaka tomu že obsahuje protiplesňové a antibakteriálne zložky, nepotrebuje nijaké hnojivá. Kvôli antibakteriálnym vlastnostiam sa z bambusu vyrábajú vlákna, z ktorých sa  neskôr vyrábajú uteráky či oblečenie. Je neuveriteľne pružný a pevný. Vďaka tejto vlastnosti je výborným stavebným materiálom. Korene bambusu slúžia ako odkvapové rúry a zabraňujú erózii vody.

Okrem toho sa bambus využíva na mnoho ďalších vecí, a jednou z nich sú aj ekologické bambusové slamky.

Bambusové slamky sú výbornou náhradou za neekologické, plastové slamky. Alternatívou sú aj nerezové slamky, ale bambusové sú rozložiteľné v pôde. Sú bez lakov a farbív, takže do nápoja nevypúšťajú žiadne nežiaduce látky ani neovplyvňujú chuť nápoja. Sú vhodné do studeného aj horúceho nápoja. Sú opakovateľne použiteľné – stačí opláchnuť vodou a môžete ich použiť opäť. Neprodukujú žiaden odpad- takže sú plne ekologické.

 

Vedeli ste?

Bambusové vlákno pokryté uhlíkom bolo súčasťou prvej žiarovky, ktorej vynálezcom bol Thomas Edison. Bambus bol taktiež použitý ako ihla v prvom gramofóne.