Ubytovanie vo Svätom Antone je synonymom ubytovania v Banskej Štiavnici

Penzión Starý Hostinec v dedinke Svätý Anton sa nachádza len na skok od Banskej Štiavnice. Je vzdialený len šesť kilometrov od tohto čarovného mesta s bohatou baníckou históriou. V malebných izbách zariadených podľa slovenských regiónov poskytuje štýlové ubytovanie nielen pre turistov, ale aj pre rodiny s deťmi či zaľúbené dvojice. Ak sa chystáte spoznávať región Banskej Štiavnice, isto sa zastavte aj vo Svätom Antone. Prezrite si jeho atraktívne miesta a rezervujte si ubytovanie vo Svätom Antone, odkiaľ to budete mať všade blízko.

Ubytovanie v Starom Hostinci má svoje čaro. Dôvodom je zariadenie izieb v tradičnom folklórnom slovenskom štýle a to podľa jednotlivých regiónov Slovenska. Tradičné ubytovanie vo Svätom Antone s malou exkurziou naprieč Slovenskom privíta svojich návštevníkov aj tradičná slovenská reštaurácia, ktorá je súčasťou penziónu. Útulne zariadené izby a chutné miestne špeciality vytvárajú ideálnu kombináciu ubytovania a reštaurácie v dedinke Svätý Anton učupenej pod neaktívnym supervulkánom Štiavnických vrchov. Samozrejmosťou je aj ubytovane pre rodiny s deťmi, či páry, ktoré sa rozhodli stráviť pekné chvíle vo dvojici.

Keď vás atmosféra nášho penziónu naplno pohltí a nebudete chcieť ďaleko odchádzať, môžete objavovať aj dedinku Svätý Anton, ktorá má určite čo ponúknuť. Môžete napríklad navštíviť známy kaštieľ s múzeom, romantickú záhradu v okolí kaštieľa, ale aj menej známy kostol sv. Antona Pustovníka, či kaplnku sv. Jána Nepomuckého. Vo Svätom Antone je aj krásna stará bašta, alebo bývalá mýtnica a mnoho ďalších zaujímavých objektov priamo v dedine. Ich vek a historická hodnota robia zo Svätého Antona turisticky atraktívne miesto, ktoré je ešte stále málo známe aj slovenským turistom.

Príjemné a zážitkové ubytovanie vo Svätom Antone, teplá tradičná slovenská kuchyňa a ľahké občerstvenie –  to všetko vás čaká v našom penzióne Starý Hostinec len pár kilometrov od Banskej Štiavnice. Víkendový pobyt pre zaľúbencov, oddychovú dovolenku pre rodiny s deťmi či spontánnu noc pre pocestných v atmosfére tradícií vám určite sľubuje náš penzión. Len na vás bude, či počas ubytovania vo Svätom Antone zostanete odkrývať zákutia malej dedinky, alebo sa vyberiete prehliadať množstvo atrakcií dýchajúcich baníctvom, zámkami a históriou v blízkej Banskej Štiavnici.