Zbohom mama hotel alebo ako si lacno a štýlovo zariadiť byt

Radi by ste sa osamostatnili a bývali vo svojom, no vznáša sa nad vami mráčik pochybností? Nie ste v tom sami. Koniec koncov, dajme si ruku na srdce, vystavať si svoje kráľovstvo nie je zrovna lacný špás. Rady ohľadom výhodnej kúpy bytu síce v talóne nemáme, poďte sa však s nami pozrieť na to, ako si ho lacno zariadiť.

Môj dom, môj hrad

Zariaďovanie domácnosti nie je síce lacná záležitosť, o to viac, ak sa sťahujete do nových priestorov, kde chýba nábytok. Častým problémom je nepochybne aj obmedzený rozpočet. My vám však poradíme, ako sa popasovať aj s touto neľahkou výzvou. A že to vôbec nie je také náročné, posúďte už sami.

Ak ste už niekedy skladali puzzle, iste veľmi dobre viete, že prvoradou je istá dávka trpezlivosti. Každý dielik potrebuje zapadnúť na správne miesto a to isté platí aj pri zariaďovaní domácnosti. Byt zariaďujte pomaly a hlavne premyslene, lebo iba tak vyskladáte mozaiku, ktorá bude dávať zmysel. Hneď v úvode si samozrejme nezabudnite určiť priority. Kým pre niekoho môže byť prvoradé zariadenie obývačky, iní uprednostnia kvalitný matrac a dokonalú spálňu, či dokonalú pracovňu.

Vydajte sa na prieskum

Chcete vedieť, ako si lacno zariadiť obývačku, pracovňu či spálňu? Žiaden problém. Stačí len hľadať u tých správnych predajcov.  Nábytok so totiž môžete zariadiť aj za lacný peniaz, kľúčový je prieskum. Riaďte sa heslom: Pozerať, ale nekupovať! Preto pozerajte, vyberajte, porovnávajte, lebo iba kvalitným prieskumom nakúpite naozaj najvýhodnejšie.  Pri nákupe určite nepodceňte ani kúzlo internetu. Je všeobecne známe, že práve vďaka nákupu cez internet dokážete ušetriť niekedy až stovky eur. Kupónové weby, ale aj mnohé e-shopy navyše ponúkajú výhodné akcie ako napríklad zľavové kódy či dopravu zdarma, a to sa už oplatí, no nie?

Lacný nerovná sa nekvalitný

Hoci lacný nábytok dokážete kúpiť doslova za babku, klaďte dôraz aj na jeho kvalitu. Slúžiť vám má aj niekoľko rokov, tak prečo sa unáhliť. Ekonomickým riešením riešením sa zdá byť aj nákup z druhej ruky. Kto povedal, že musíte nakupovať len nové veci? Navštívte rôzne bazary a uvidíte, že nájdete množstvo originálnych kúskov za skvelé ceny.